Zdrowa, rozświetlona cera, strobing, skóra, wygładzanie, kosmetyka, zdrowa ceraNa stan naszej skóry ma wpływ wiele czynników zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych. Która z nas nie marzy o nieskazitelnej cerze? Cudownie byłoby odkryć kosmetyk działający jak photoshop, przy użyciu którego jak za dotknięciem czarodziejskiej różczki, redukujemy wszystkie niedoskonałości. Wyobrażacie sobie takie narzędzie przy porannym makijażu. Marzenie!!!

A teraz wychodząc poza sferę marzeń, dotykając rzeczywistości – zadbaj kompleksowo o wygląd swojej skóry. Oto kilka wskazówek, jak wprowadzić drobne zmiany w kierunku zdrowej, pięknej i rozświetlonej cery.

Działaj od środka

Myślę, że żadnej z nas nie trzeba przekonywać do tego, iż dieta jest kluczowym czynnikiem mającym wpływ na stan naszej skóry.

  • Przede wszystkim ładna cera to ta odpowiednio nawilżona.  Rozpoczynaj dzień od szklanki wody z cytryną, która oprócz nawodnienia przyspiesza również twój metabolizm. Start od jutra!!! Wykształć w sobie ten nawyk! To mały krok, ale jaki skuteczny, od rana daje poczucia satysfakcji, że zadbałaś o siebie;)
  • Aby wygładzić skórę, przyspieszyć jej odnowę i nadać ładny, brzoskwiniowy kolor wprowadź do jadłospisu jak najwięcej produktów pochodzenia roślinnego. Mówi się o pięciu porcjach warzyw lub owoców dziennie, jednak doskonale zdajemy sobie sprawę, że tempo w jakim funkcjonujemy na co dzień nie pozwala nam na tak pieczołowite i perfekcyjne przygotowanie codziennego jadłospisu. Dlatego zadbaj o to, by choć raz dziennie zafundować swojemu ciału  bombę witaminową w postaci koktajlu, sałatki, pieczonych warzyw czy choćby pokrojonych w słupki różnych owoców. Jedz jak najwięcej avocado, papryki, pomidorów, szpinaku, moreli oraz arbuzów. Są bogate w witaminy A, C, E oraz beta-karoten, które doskonale wpływają na stan skóry.
  • Możemy narzekać na wiele skutków ubocznych tempa i rozwoju cywilizacji, ale czy doceniamy zalety takiego postępu?  Dzisiaj mamy dostęp do zdrowej żywności  z najbardziej odległych zakątków ziemi zamkniętej w małych kapsułkach, która oczywiści nie zastąpi nam owoców i warzyw, ale wzbogaci  i uzupełni dietę o skondensowane substancje odżywcze. W ten sposób w jednej kapsułce możemy mieć  skumulowane  antyoksydanty wyodrębnione, np. z  winogron (resveratrol), alg (astaksantyna), działające zbawiennie na odnowę komórek skóry. Dlatego wzbogać swoją dietę o odpowiednie preparaty. Aby zobaczyć rezultaty, przyjmuj je regularnie przez kilka miesięcy. Jest to czas konieczny do tego, by organizm w odpowiednim stopniu nasycił się składnikami w nich zawartymi.

Dopełnij efekt – STROBING

Doskonałym uzupełnieniem  zadbanej i wypielęgnowanej skóry jest dobór odpowiedniej techniki makijażu. Jest jeden podstawowy błąd, który popełniamy podczas naszych codziennych make-upów. Otóż traktujemy naszą twarz, jak płaską powierzchnię, zapominając o jej trójwymiarowości. Wystarczy kilka małych, naprawdę drobnych trików, aby buzia wyglądała świeżo i świetliście.

Na każdym kroku spotykamy instruktażowe filmiki, jak na nowo wymodelować i ” namalować” sobie nową twarz, nakładając tony kosmetyków. Na szczęście  konturowanie powoli odchodzi do lamusa, najnowszy trend wśród światowych makijażystów to STROBING, czyli zabawa światłem. Do jego wykonania potrzebujesz właściwie tylko jednego kosmetyku­ – rozświetlacza. Potraktuj go, jak swoją magiczna różdżkę i muśnij środek nosa, środek brody, wewnętrzny kącik oka, tzw. strefę T, łuk kupidyna oraz miejsce pod i nad załamaniem brwi. To strategiczne punkty, które rozświetlamy. Dodatkowo efekt wzmocni biała lub jasnobeżowa kredka wzdłuż linii wodnej oka. Odświeży ona spojrzenie i „otworzy” oko.

Więc drogie Panie „światło” do ręki i let’s shine.

mm

Katarzyna Lisowska

Z wykształcenia i doświadczenia jest pedagogiem. Ukończyła również szkołę stylizacji i wizażu. Wszechstronne doświadczenie pomaga jej w holistycznym podejściu do klienta. Ukończyła szkolenia z zakresu dietetyki i fizjoterapii. W pracy z klientem najbardziej ceni sobie budowanie relacji opartej na wzajemnym zaangażowaniu. W Spirolife pracuje w ramach dwóch programów: Spirolife Active oraz Spirolife Slim. Jest również Bellfemina Assistant w programie dedykowanym kobietom.

Zdrowa, rozświetlona cera

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *