Tu i teraz, poczuj swoją teraźniejszośćTwoje tu i teraz. Banalne w teorii, trudne w praktyce. Bardzo często zdaję sobie sprawę, że moje myśli i uwaga zamiast skupiać się na rozwiązywaniu bieżących spraw, niepokojąco i kłopotliwie umykają ku przeszłości lub przyszłości. Znacie to uczucie?

Cel: czysta obserwacja

To, co pomaga mi w upragnionym „tu i teraz” to przełamanie nawyku stawiania oporu bieżącej chwili. Jednym ze sposobów na pozostanie w teraźniejszości, który często stosuję, jest praktykowanie obserwacji wszystkiego, co dzieje się dookoła. Moja chwila obserwacji pozbawiona jest jakichkolwiek emocji, opinii, osądów. Wszystko co dzieje się dookoła jest najwłaściwsze takie, jakie je widzę. To w bardzo prosty sposób dystansuje od wszelkich niepotrzebnych myśli. Co byłoby gdybyśmy postarali się wznieść ponad nasze myśli, które mimo osadzenia w teraźniejszości – zawsze są powrotem do przeszłości lub wybieganiem w przyszłość? Codziennie staram się pamiętać, że nie istnieje nic poza teraźniejszością. Nie dzieje się nic poza Teraz.

Nie wracaj do zamkniętej przeszłości, bo przegapisz istotną teraźniejszość, po cichu starającą się kształtować piękną przyszłość.

mm

Małgorzata Piwowarczyk

Z wykształcenia fizjoterapeutka, certyfikowana instruktorka fitness i trener personalny. Wyznaje zasadę, że najlepszą jakość życia osiąga się poprzez nieustanne podnoszenie sobie poprzeczki a prawdziwe szczęście ma swój początek w bezwarunkowej wdzięczności. Kontakty z ludźmi, którzy stanowią dla niej niekończącą się inspirację opiera na wartościach, takich jak empatia, szczerość i prawdziwa obecność dla drugiej osoby. Pracuje jako health partner w programach Spirolife Active, Spirolife Slim i Spirolife Detox, oraz jako Bellfemina Assistant w programie dedykowanym kobietom.

Tu i teraz. Poczuj swoją teraźniejszość

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *