Czym jest Spiropharm Marathon Project?

Abbott World Marathon Majors to cykl największych maratonów na świecie, który można nazwać „pucharem świata w maratonie” – Boston, Londyn, Berlin, Chicago, Nowy Jork i Tokio. W Spiropharm Marathon Project wysyłaliśmy zwycięzców konkursu na te właśnie maratony. W tej chwili jesteśmy tuż przed ostatnim biegiem, który odbędzie się w Nowym Jorku już w listopadzie, a wystartuje w nim Basia Karwan.

Jak wspieraliśmy uczestników?

Start w każdym maratonie z cyklu Abbott World Marathon Majors to duże przedsięwzięcie, z którym wiąże się wiele wydatków związanych z uzyskaniem pakietu startowego, podróżą do jednego z sześciu miast zlokalizowanych na trzech różnych kontynentach i samym pobytem na miejscu. Pomagaliśmy w przygotowaniu do startu, pozyskaniu odpowiedniej suplementacji, wsparcia trenerskiego, sprzętu sportowego. Towarzyszyliśmy uczestnikom programu na każdym etapie ich przygody z maratonem.

A jaki był nasz cel?

Misją firmy Spiropharm jest motywowanie ludzi do długofalowego i całościowego dbania o swoje zdrowie. Efektem może być nie tylko dobra kondycja i samopoczucie, ale przede wszystkim lepsze i dłuższe życie. Maraton dobrze wpisuje się w idee, w które wierzymy. To nie tylko wyścig na dystansie 42,195km, ale wielki cel, którego realizacja wymaga połączenia kilku elementów takich jak zharmonizowana dieta, systematyczny trening biegowy, monitoring stanu zdrowia oraz przygotowanie mentalne. W każdym z tych obszarów jesteśmy obecni, aby wspierać ludzi w ich drodze do mety.

Kto z nami biegł?

Jako pierwszy wystartował Mikołaj Kubicz – wziął on udział w maratonie w Tokio, o którym mówi: „Jestem pod wielkim wrażeniem i już myślę, żeby pobiec w nim jeszcze raz!”. Gosia Pazda-Pozorska pobiegła w maratonie w Chicago. W Berlinie reprezentowały nas aż dwie osoby – Witek Tosik i Gosia Banaś. Tomek Zastawny wziął udział w maratonie w Londynie a tuż po nim podjął cel – bieg we wszystkich 6 największych maratonach świata.

Jesteśmy szczęśliwi z powodu tak dużego zainteresowania projektem i dziękujemy wszystkim uczestnikom. To były niezwykłe emocje!

Przed nami bieg Basi w Nowym Jorku, która jest w trakcie intensywnych przygotowań. Trzymamy kciuki!

mm

Justyna Buchta-Kuraś

Certyfikowany coach, trenerka rozwoju osobistego oraz konsultant Harrison Assessments. Ukończyła anglistykę. W pracy z klientami wykorzystuje wiedzę i doświadczenie coachingowe, zainteresowanie psychologią i rozwojem osobistym. Cechuje ją umiejętność spojrzenia z perspektywy, uważne słuchanie oraz potrzeba wspierania innych w ich drodze do samorozwoju.

Spiropharm Marathon Project – na mecie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *