kobieta siedzi

Zalewają Cię sprzeczne informacje? Jest na to sposób! Niezastąpiony w każdej kwestii, od sposobu wychowywania dzieci, po zażywanie preparatów na bazie konopi.

Wszystko sprowadza się do jednego.

Bez względu na to,  jakiego zagadnienia dotyczy lub z jakim problemem się mierzysz, najlepsze co możesz zrobić, to kierować się tym, co jest dobre dla Ciebie. Powtarzając za Terencjuszem: ” Ilu ludzi, tyle zdań.” czy „Gdy dwaj robią to samo, to nie jest to samo.”, jedyne co wiemy na pewno to to, że każdy z nas jest inny, jego organizm i psychika mają inne potrzeby i nie koniecznie to co sprawdza się u znajomego, sprawdzi się i w twoim wypadku.

Jak to się ma do rzeczywistości?

Zasada jest prosta przepuszczaj wszystko przez filtr o nazwie JA. Idąc więc za powyższym przykładem:

Czy dla mnie taka reakcja rodzica byłaby dobra? Co by mi zrobiła? Jak bym chciał/a, by mnie traktowano? – i zastosuj to do dziecka,

lub

Czy dany preparat wzbudza pozytywne skojarzenia? Jak się czuję psycho-fizycznie stosując go? Na jakie moje potrzeby odpowiada? – stosuj względem siebie w kontekście każdego produktu.

Oczywiście czasu by nie starczyło na wypróbowanie wszystkiego co polecają „specjaliści”, dlatego filtr JA jest taki skuteczny. Nie musisz testować wszystkiego, wybierz to, na co masz ochotę, wobec czego masz pozytywne nastawienie. Ale przede wszystkim wybierz to co jest Ci potrzebne dla zachowania równowagi w organizmie, psychice, w życiu. Już samo dobranie rozwiązania na bazie sympatii, wpłynie na jakość doświadczenia i jego efektywność. Negatywne lub wymuszone nastawienie z góry skazuje próbę na porażkę, nie warto więc tracić czasu na przekonywanie się do czegoś na siłę.

Zajrzyj w siebie i sprawdź, jakie uczucia kryją się pod danym zachowaniem, działaniem, wyborem. Jeśli odkrywasz w nich dyskomfort, nie idź tą drogą, nie przyniesie ona nic dobrego. Jeśli zaś podszepty czy nakazy zewnętrznych doradców powstrzymują Cię przed robieniem czegoś tak jak chcesz, pamiętaj, że sam najlepiej wiesz co dla Ciebie dobre.

Wystarczy wsłuchać się w siebie.

Skuteczny sposób na nadmiar informacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *