gosia pazda-pozorska biegnie w Spartathlonie

Pamiętacie Gosię Pazda-Pozorską? Była naszą reprezentantką w Chicago World Marathon Project. Ma za sobą liczne sukcesy biegowe. Teraz przygotowuje się do nie lada wyzwania jakim jest Spartathlon, gdzie razem z reprezentantami 49 innych krajów pobiegnie z Aten do Sparty.

Spiropharm: Czytelnicy naszego bloga oraz fan page’a na Facebooku już cię znają. To, że jesteś twarda wiemy. Poradziłaś sobie z osobistymi tragediami – śmierć kliniczna, kilka operacji, upadek z konia, uraz mózgu. Czy dlatego biegasz w maratonach i dlatego zdecydowałaś się na Spartathlon? Bo jesteś twarda, bo życie nauczyło cię być twardą?

Gosia Pazda-Pozorska: Mam swoje marzenia. One są dla mnie najważniejsze. Realizuje je zawzięcie krok po kroku. To, co przeżyłam dodaje mi siły. Każde złe i ciężkie doświadczenie było cegiełką budującą mój wewnętrzny mur siły chroniącej przed poddaniem się w walce o cel. Takim celem jest  w najbliższym czasie Spartathlon.

No właśnie, Spartathlon. Ile kilometrów liczy dystans? Opowiedz trochę o tym ultramaratonie?

Jest to jeden z najcięższych ultramaratonów na świecie, z bardzo bogatym tłem historycznym. Jest rozgrywany od 1983 roku, za jego „wynalazcę” uważa się greckiego posłańca Fidippidesa, który miał pobiec z Aten do Sparty, aby poprosić Spartańczyków o pomoc przy bitwie pod Maratonem. Według opowieści wyruszył w trasę o poranku i przybiegł wieczorem następnego dnia. Trasa jest piękna, pełna malowniczych widoków i gór na dystansie 247 km z Aten do Sparty. Limit czasu wynosi 36 godzin

247 km… Jak się do nich przygotowujesz? Czy masz jakąś strategię na bieg?

Chcę ukończyć go w limicie czasowym 36 godzin w zdrowiu i z uśmiechem na twarzy 🙂 Przygotowana jestem na wszystko i niech się dzieje…byle do mety.

Bieg w Spartathlonie to będzie kolejny kamyczek do ogródka twoich sukcesów biegowych, a raczej kamień milowy. Przypomnij je.

Wszystkie starty są opisane na moim blogu „Gosia Pazda-Pozorska Biegiem po marzenia”. Zapraszam do czytania. Każde ze zrealizowanych marzeń to mój największy sukces, np. złamanie w tym roku 3 godzin w maratonie 🙂

 

W oczekiwaniu na tegoroczny Spartathlon, który odbędzie się 29-39 września, obejrzyjcie oficjalny trailer z ubiegłorocznego wydarzenia:

https://www.youtube.com/watch?v=B43iFzoLNgg&t=192s

mm

Ewa Stępień

Certyfikowany trener i coach. Ma za sobą kilkanaście lat pracy w mediach jako dziennikarz medyczny. Zdrowym odżywianiem fascynuje się od kilku lat. Ukończyła kurs dietetyki. Trenuje tai-chi, biega i pływa. Autorka wielu tekstów na temat zdrowego stylu życia na łamach czasopism takich jak Benefit i Focus oraz portalu polki.pl. Zarówno u siebie, jak i u innych skupia się na mocnych stronach. Dostrzega drobne, codzienne sukcesy. Jako health partner pracuje w programie Spirolife Slim oraz Spirolife Active.

Gosia na trasie z Aten do Sparty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *