Triki na pokonanie zimowego lenia, biegacz, bieganie, sposoby na motywację, zima, zimowy letarg

Bieganie zimą nie jest łatwe, szczególnie jeśli dopiero jesteś na początku tej przygody. Jeżeli jednak zdoła Ci się przetrwać ten trudny okres pluchy i mrozu, wiosna będzie dla Ciebie prawdziwą nagrodą! Porzuć kanapowy tryb życia, oderwij się od paczki solonych orzeszków i nie pozwól swojemu wewnętrznemu misiowi zapaść w zimowy sen!

 

Bieganie zimą a motywacja

Wiadomo, żeby zrobić pierwszy i każdy kolejny krok, potrzebna jest motywacja, a możemy wyróżnić jej dwa rodzaje: wewnętrzną i zewnętrzną. Jedni potrzebują tylko tej pierwszej, gdyż są w pełni przekonani o ważności swojego celu i nic ani nikt im w tym nie przeszkodzi. Druga grupa osób potrzebuje być nagradzana, doceniana lub dostać „motywacyjnego kopa”. Nie ważne czy samemu, z trenerem, z bliskimi, z heatlh partnerem, lub z nowo poznanymi – ważne, żeby trwać w postanowieniu, mimo wszelkich przeciwności! Zimą możemy ich trochę znaleźć, ale mamy też sposoby na ich odczarowanie.

 

Duże zmiany małymi krokami

Oto kilka trików, pozwalających pokonać zimowego lenia:

  1. Jak się zmotywować do wstania z łóżka kiedy na dworze plucha, ciemno a Ty musisz być o 5 na nogach, żeby zdążyć pobiegać przed pracą? Przypomnij sobie, że najtrudniejszy jest pierwszy krok. Jeśli uda Ci się wyłączyć budzik i przejść do pozycji siedzącej, to już praktycznie jesteś wygrany!
  2. Jeżeli wybierasz się rano na trening, już wieczorem, poprzedniego dnia przygotuj sobie sportowy strój. Rano nie będziesz musiał tracić czasu na szukanie i zyskasz kilka minut dodatkowego snu.
  3. Wieczorem, przed porannym treningiem, przygotuj sobie śniadanie. Może to być overnigth oats lub po prostu banan.
  4. Powiedz żonie/mężowi/chłopakowi/dziewczynie/mamie, że masz zamiar biegać rano i jeśli włączysz „drzemkę”, niech bez skrupułów wygoni Cię z łóżka.
  5. Przed snem zwizualizuj sobie efekty jutrzejszego biegu. To, że będziesz miał dobre samopoczucie przez resztę dnia, będziesz czuł dumę, że dałeś radę i będzie to kolejny mały krok do sukcesu.
  6. Jeśli nie biegasz sam, umów się z kolegą w konkretnym miejscu o konkretnej godzinie, będzie Ci łatwiej wyjść z domu. Taka motywacja działa w obie strony, może też kogoś zmobilizujesz i będziesz uczestniczył, w jego drodze do sukcesu.
  7. Przeziębienie to typowy czynnik antymotywujący podczas zimowego biegania. Jeśli boli Cię gardło i źle się czujesz, odpuść sobie. Bieganie z przeziębieniem jest dość niebezpieczne, gdyż może powodować różne komplikacje. Postaraj się odpocząć lub poćwiczyć w domu.
  8. Jak uniknąć przeziębienia? Ubieraj się na cebulkę i pamiętaj o czapce. Noś ubrania specjalnie do tego przystosowane, z oddychających materiałów, termoaktywne. Rozciągaj się w zacisznym miejscu, na klatce schodowej lub w przedpokoju.

A może macie jakieś inne rady, dla osób zapadających w zimowy letarg?

 

P.S. To dla Ciebie za mało? Zajrzyj na http://spirolife.pl/active i zobacz co jeszcze dla Ciebie przygotowaliśmy.

Triki na pokonanie zimowego lenia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *