Pacjent w szpitalu na oddziale kardiologicznym.

Podczas prowadzonych przez nas badań ankietowych poznajemy wiele historii i wielu pacjentów, o różnym nastawieniu. Część jest bardziej lub mniej otwarta, inni pozostają ze swoimi historiami bez słowa skargi. Nie chcą przykuwać niczyjej uwagi i dopiero analizując ich odpowiedzi, odkrywamy jak bardzo potrzebują pomocy, wsparcia i opieki.

Już teraz, chcielibyśmy wszystkim pacjentom powiedzieć: JESTEŚMY DLA WAS. Usługa, która powstaje dzięki temu, że poświęcacie swój drogocenny czas na wypełnianie ankiet, da Wam możliwość uzyskania rzetelnej i dyskretnej pomocy. Przede wszystkim jednak pozwoli, dzięki dostosowaniu do Waszych możliwości, historii choroby, warunków życia, osiągnąć efekt spokojnego życia, bez lęku i zagrożenia kolejnym zawałem.

Kluczowe i często przez nas podkreślane dostosowanie działań do klienta, z każdą ankietą okazuje się być coraz bardziej wyczekiwane i niezbędne.

Nie zawsze tak wyglądałam!

Jedna z pacjentek opowiedziała w kilku zdaniach, pewnie nie zdając sobie z tego sprawy, historię swojego zawału. A wszystko zaczęło się od urazu kręgosłupa. Brak wiedzy co można a czego nie, narastająca frustracja, że nie może robić tego, co zawsze lubiła i do tego tyje, powodowała coraz częstsze wybuchy gniewu, niezadowolenie i pogarszanie stanu. Dieta pacjentki w tym czasie się nie zmieniała, a brak ruchu i naturalne zmiany metabolizmu wystarczyły by organizm doszedł do stanu przeciążenia.

Co można było zrobić by ta historia potoczyła się inaczej?

Osoby po incydencie zawału mięśnia sercowego, często doświadczają lęku, iż ruch może im zaszkodzić. Nic bardziej mylnego, funkcjonuje tu bowiem zasada umiaru oraz etapowości procesu powrotu do pełnej sprawności i możliwości fizycznych. Co więcej, celem jest znaczne poprawienie tej sprawności, wzmocnienie całego organizmu i usprawnienie jego funkcjonowania. To samo tyczy się urazów kręgosłupa. Jeżeli możliwe jest poruszanie się, zawsze należy dążyć do poprawiania zakresu ruchu, wzmacniania mięśni core, stabilizujących kręgosłup i nie przeciążania ciała nadprogramowymi kilogramami.

Gdyby pacjentka w tamtym okresie swojego życia miała możliwość regularnego konsultowania się ze specjalistą, cała masa niekorzystnych dla zdrowia elementów nie miałaby miejsca, a ona nie byłaby teraz na oddziale kardiologicznym.

Historia ta pokazuje, że nie musisz się godzić na życie gorszej jakości, niezgodne z twoimi oczekiwaniami i możliwościami. Niezmiernie cieszy nas, że już niedługo będziemy mogli towarzyszyć Ci w procesie powrotu do zdrowia, na etapie życia nie pomiędzy zawałami, ale po jednym i ostatnim incydencie zawału mięśnia sercowego.

 

mm

Spirolife

Spirolife to innowacyjny program wsparcia w zakresie zmiany stylu życia dla osób z chorobami układu krążenia, po przebytym zawale mięśnia sercowego lub chorobą niedokrwienną.

Historia z oddziału kardiologicznego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *