Jak w 5 minut poczuć się lepiej? afrimacja, wizualizacja, dobre samopoczucie, szczęście, świadomość
Bez względu na to, jak odmienne jest nasze poczucie szczęścia, jest coś co łączy nas wszystkich. To nieustanne poszukiwanie choćby najmniejszych powodów, aby móc je realnie poczuć. Sama jestem osobą, dla której już samo poznawanie teorii tego zagadnienia i tego jak ujmuje ten temat psychologia, przynosi wiele radości.

 

Reguła prostoty

Jest pewna zasada, która w tym kontekście z biegiem czasu coraz bardziej zyskuje w moich oczach na wartości. To reguła prostoty. Wierzę, że metoda małych kroków także i w tym wymiarze jest jedynym trafnym wyborem.
5 minut. Dokładnie tyle czasu, według Hal Elroda, autora książki „Fenomen poranka”  potrzebujesz, aby wprowadzić o poranku małe kroki w kierunku dobrego samopoczucia.

 

Poczuj się lepiej

1 minuta: cisza

Postaraj się od dzisiaj oprzeć opcji „drzemki” w swoim telefonie. Być może wydaje Ci się ona jedynym sprzymierzeńcem w walce o dodatkowe minuty snu, jednak finalnie Twój organizm nie skorzysta na nich ani trochę. W tym czasie doceń otaczającą Cię  ciszę i postaraj się okazać wdzięczność możliwościom jakie niesie nadchodzący dzień.

 

2 minuta: afirmacja

Najprościej rzecz ujmując to wszystkie myśli, które działają na Ciebie mobilizująco. To także czas na uświadomienie sobie wszystkich swoich cech, które czynią Cię efektywną, ambitną i ciekawą osobą. Doceń swój potencjał!

 

3 minuta: wizualizacja

Pozwól swoim myślom dojść do punktu, w którym wszystkie Twoje dotychczasowe działania doprowadzają Cię do sukcesu, na który każdego dnia pracujesz. Co czujesz?

 

4 minuta: napis

Wystarczy jedno słowo. Możesz napisać to słowo „w pamięci”. Ważne, aby oddawało to, za co będziesz tego dnia wdzięczny. Ta prosta praktyka otworzy przed Tobą świadomość, jak potężną siłę ma uczucie wdzięczności. Nawet z najmniejszych powodów.

 

5 minuta: ćwiczenie

60 sekund rozciągania w pozycji stojącej może diametralnie zmienić Twoje samopoczucie w pozostałej części dnia. To wystarczający czas, żeby dostarczyć Twojemu organizmowi wyraźnego sygnału do pozytywnego startu.

Proste, prawda? Szczęśliwego poranka od całego zespołu Spirolife!

mm

Małgorzata Piwowarczyk

Z wykształcenia fizjoterapeutka, certyfikowana instruktorka fitness i trener personalny. Wyznaje zasadę, że najlepszą jakość życia osiąga się poprzez nieustanne podnoszenie sobie poprzeczki a prawdziwe szczęście ma swój początek w bezwarunkowej wdzięczności. Kontakty z ludźmi, którzy stanowią dla niej niekończącą się inspirację opiera na wartościach, takich jak empatia, szczerość i prawdziwa obecność dla drugiej osoby. Pracuje jako health partner w programach Spirolife Active, Spirolife Slim i Spirolife Detox, oraz jako Bellfemina Assistant w programie dedykowanym kobietom.

Jak w 5 minut poczuć się lepiej?
Udostępnij
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *