Uroda – zazwyczaj w jej kwestii podejmowane przez nas działania można określić jako krótkoterminowe. Zmieniamy często kosmetyki, próbujemy różnych zabiegów, przechodzimy na dietę na zmianę z folgowaniem sobie. Nawet aktywność fizyczna mimo, iż jest dla nas naturalna, sprawia problem. Co ciekawe na każdym opakowaniu kosmetyku czy suplementu widnieje zdanie lub dwa, o konieczności stosowania go przez dłuższy czas niż tydzień, by móc ocenić efektywność. To samo tyczy się odżywiania i ćwiczeń.

Jak świadomie dbać o siebie, by cieszyć się urodą długie lata.

Polecam trzy złote zasady:

– pozyskaj wiedzę,

– bądź konsekwentny,

– pamiętaj o systematyczności.

Yasmina Rossi modelka 60+ w jednym z wywiadów powiedziała: „Wszystko, co kiedykolwiek zrobiłam dla urody to odpowiednie odżywianie. Jadłam ekologiczną żywność na długo zanim stało się to modne. Codziennie jem jedno awokado, do tego organiczne mięso i ryby. Ciało pielęgnuję naturalnymi peelingami z oliwy z oliwek i cukru” – tłumaczy Rossi w „Sunday Times”.

Idąc jej śladem każdy z nas może zaplanować swoją urodę przykładając odpowiednią uwagę do żywienia, dbania o ciało zewnętrznie ale i wewnętrznie. Mając przeogromny wybór w doborze kosmetyków czy zabiegów, często zapominamy, że kwintesencją naszej urody jest dostarczenie organizmowi niezbędnych składników, warunków psycho- fizycznych i ruchu. Wszystkie te działania nie wymagają dodatkowej uwagi, są absolutnie naturalne. Przecież i tak musimy coś jeść, ruszać się, czy choćby uśmiechać. Wymagają one jednak dokonania wyboru, jak chcesz to robić.

Co robić?

Postaw na działania długofalowe zaczynając od odżywiania. Poeksperymentuj z tym co ci służy, zrezygnuj z pewnych rzeczy a inne zastąp czymś zdrowszym. Pamiętaj, że to nie muszą być rewolucyjne zmiany. Organizm na pewno się zbuntuje, gdy odbierzesz mu z dnia na dzień to do czego przywykł.

Krok drugi to ruch. Postaw na to co naturalne dla twojego ciała, z czym czujesz się dobrze. Przetestuj różne typy aktywności i wybierz to na co masz chęć i czas. Godzina ćwiczeń w tygodniu, da ci świetne efekty o ile będzie regularna. Później ciało samo zacznie się domagać więcej, zaufaj mu.

Ostatnia rzecz to harmonia wewnętrzna, którą uzyskasz między innymi dobrze zarządzając sobą w czasie, czy pracując nad tematami relacji i stresu w swoim życiu.

Uroda jest rezultatem wielu elementów i wielu działań. Można ją podkreślić makijażem, fryzurą, wspomóc zabiegami ale dadzą one tylko chwilowy efekt. Jeśli chcesz się nią cieszyć w każdym wieku, zaplanuj ją i wdrażaj krok po kroku, pamiętając o mądrych, konsekwentnych i systematycznych działaniach.

Uroda – zaplanuj ją na lata!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *