bilard bar gra
bilard

5 dni tylko tyle trzeba by zmienić coś w swoim życiu na stałe. Oczywiście to zabieg tylko dla chętnych lub w potrzebie, ale znajomość tej techniki może uświadomić jak łatwa i przyjemna jest zmiana i przeprowadzić nas przez trudny czas.

Na czym więc ta tajemna technika polega? Na robieniu czegoś przez pięć dni roboczych, i tyle. Reszta robi się sama. Czyli np. od poniedziałku do piątku rano, po przebudzeniu, pijemy szklankę ciepłej wody z cytryną i świeżym imbirem.

Jak to się dzieje, że po pięciu dniach masz ochotę na więcej, a do tego robisz to swobodnie i chętnie:

  1. 5 dni w perspektywie reszty życia to niewiele – z łatwością możesz oszukać leniwy umysł, że bez względu co wybierzesz, to dla Ciebie pestka, bo to tylko kilka dni.
  2. Emocje, które budzą w Tobie mimowolnie świadomość, że robisz coś dla siebie, wytrwałość. Zrealizowanie swojego planu daje satysfakcję i motywację do kontynuowania.
  3. Samopoczucie – korzyści odczuwane są już po tych kilku dniach, choćby dzięki zmianie nawodnienia organizmu i pobudzeniu układu trawiennego.
  4. Nowość – oswajasz się z czymś nowym w codziennej rutynie. Czy to będzie nowy smak, ruch, wcześniejsza pobudka, organizm się dostosuje i w sobotę wręcz będzie się domagać kontynuacji.
  5. Wizja – jakie korzyści przyniesie Ci wprowadzenie wypróbowanego działania na stałe.

Podsumowując, stosowanie metody 5-ciu dni jest jak bezpłatna próbka. Bierzesz, testujesz i jeśli Ci pasuje, kupujesz pełnowartościowy produkt. Tak samo w przypadku działania: robienie czegoś przez pięć dni jest śmiesznie małym wysiłkiem, ale jeśli się okaże, że spełnia Twoje oczekiwania lub daje Ci to coś nieoczekiwanego CHCESZ kontynuować.

Odmiana 5 dni kompetencji.

Gdy ogarnia Cię czasem potrzeba zrobienia czegoś nowego. Wszystkie codzienne czynności, zadania, działania tracą koloryt i sens. Energia gdzieś z Ciebie ucieka i szukasz nowego źródła naładowania baterii, wyznacz sobie naukę czegoś nowego przez pięć dni (pon.- pt.) np.: nowy język, pozycje jogi, szybkie czytanie, malowanie akwarelami, pieczenie ciastek, hydraulika, medytacja, gra na instrumencie, co tylko chcesz. Nie chodzi o to byś stał się w te pięć dni mistrzem, tylko byś przetestował. Potem podejmiesz decyzję czy Ci z tą czynnością po drodze. Te, które odpowiedzą na Twoją potrzebę, zostaną w Twoim życiu bez wysiłku. Grunt to nie spinać się, wyznaczać małe osiągalne kroki i podejść do całej sprawy z humorem.

Odmiana 5 dni tematycznie.

To już zabawa dla zaawansowanych. Zasady są następujące: określasz temat, przykładowo: gotowanie, zero waste, ajurweda, malowanie, poker, terenówki, strzelanie, i przez kolejnych pięć dni starasz się dowiedzieć jak najwięcej w temacie i doświadczyć na sobie, z czym się to wiąże. Tylko pięć dni i nie częściej niż raz na miesiąc by nie zamęczyć organizmu i nie przegrzać umysłu 😉

Co ciekawego dzieje się, gdy bawisz się w takie testowanie?

Otwierasz się na nowości, sprawdzasz się w różnych sytuacjach, budujesz w sobie poczucie sprawczości, pewności siebie, przestajesz bać się zmian, doświadczasz różnych rzeczy i odkrywasz siebie na nowo. W wersji dla dwojga też może być ciekawie więc, gdy sam się już oswoisz, rzuć wyzwanie komuś bliskiemu.

Dlaczego technika 5-ciu dni działa na każdego?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *