Od czego zacząć odchudzanie? samoświadomość, analiza, dieta, emocje, brak pewności siebie, niskie poczucie własnej wartości
Właściwie od zawsze miałam taką myśl, że nadprogramowe kilogramy nie są spowodowane wyłącznie jedzeniem, ale że problem tkwi w głowie. Na świecie są tysiące diet odchudzających i wszystkie mają przynieść wymarzony efekt. Jeśli to nie jest nasz pierwszy raz i poprzednia dieta nie pomogła, tym razem będzie inaczej i już na pewno ta spowoduje cud.

 

Odchudzanie a emocje

Skąd więc tyle milionów ludzi boryka się wciąż z tym samym problemem? Tygodnie wyrzeczeń, utrata paru kilogramów, euforia a potem efekt jojo, za jakiś czas kolejna dieta i tak w kółko. Dlaczego? Warto sięgnąć w głąb siebie… Problemy w pracy i w domu, przewlekły stres, smutek, złość, samotność, nuda. Emocje często bywają przyczyną bezsensownego objadania się. Brak pewności siebie, brak wiary w swoje kompetencje, brak wsłuchania się we własną intuicję powoduje spadek motywacji w pracy nad sobą.

 

Dieta 2.0

Kluczem do rozwiązania tego problemu jest poznanie swoich potrzeb, nazwanie emocji, uświadomienie sobie nawyków i błędów. A następnie zaplanowanie swojego odżywiania tak, by pasowało do naszego życia, opierało się na naszych pozytywnych nawykach i krok po kroku powoli eliminowało błędy. Dbanie o siebie, o wygląd i zdrowie powinno być przyjemnością, dawać satysfakcje i radość w postaci zadowolenia z siebie i akceptacji. Problem ten dostrzegli również dietetycy i zaczęli poszerzać swoją praktykę o narzędzia coachingu i psychodietetykę.

W naszym programie Spirolife Slim korzystamy z takich narzędzi. Rozmowa i budowanie pozytywnej motywacji jest podstawą pracy z klientami. Wierzę – i wiem z własnego doświadczenia – że bałagan w naszych emocjach odzwierciedla się w naszym ciele i otoczeniu.

Zatem może warto zrobić w sobie porządek?

mm

Agnieszka Wielocka

Z wykształcenia kosmetyczka i makijażystka. Odbyła również wiele szkoleń i kursów z zakresu dietetyki. Kilka lat pracowała w salonie SPA, gdzie zyskała bogate doświadczenie w pracy z ludźmi. Wierzy, że w modyfikacji nawyków żywieniowych małe zmiany mają ogromne znaczenie. Pracuje jako health partner w programach Spirolife Slim oraz Spirolife Active oraz jako Bellfemina Assistant w programie dedykowanym kobietom.

Od czego zacząć odchudzanie?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *