Prosta historia

Bez względu na to, jak odmienne jest nasze poczucie szczęścia, jest coś co łączy nas wszystkich. To nieustanne poszukiwanie choćby najmniejszych powodów, aby móc je realnie poczuć. Sama jestem osobą, dla której już samo poznawanie teorii tego zagadnienia, i tego jak ujmuje ten temat psychologia, przynosi wiele radości. Wierzę, że metoda małych kroków także i w tym wymiarze – wymiarze szczęścia jest jedynym trafnym wyborem.

Małymi krokami

Pięć minut. Dokładnie tyle czasu, według Hala Elroda, światowej sławy mówcy motywacyjnego, autora „Fenomenu poranka” potrzeba, aby wprowadzić o poranku małe kroki w kierunku dobrego samopoczucia.

Krótka instrukcja obsługi

Pierwsza minuta: cisza. Postaraj się od dzisiaj oprzeć opcji „drzemki” w swoim telefonie. Być może wydaje Ci się ona jedynym sprzymierzeńcem w walce o dodatkowe minuty snu, jednak Twój organizm nie skorzysta z nich ani trochę. W tym czasie doceń otaczającą Cię  ciszę i postaraj się okazać wdzięczność możliwościom, jakie niesie nadchodzący dzień.

Druga minuta: afirmacja. Najprościej rzecz ujmując to wszystkie myśli, które działają na Ciebie mobilizująco. To także czas na uświadomienie sobie wszystkich swoich cech, które czynią Cię efektywną, ambitną i ciekawą osobą. Doceń swój potencjał!

Trzecia minuta: wizualizacja. Pozwól swoim myślom dojść do punktu, w którym wszystkie Twoje dotychczasowe działania doprowadzają Cię do sukcesu, na który każdego dnia pracujesz. Co czujesz?

Czwarta minuta: napis. Wystarczy jedno słowo. Możesz napisać to słowo „w pamięci”. Ważne, aby oddawało to, za co będziesz tego dnia wdzięczny. Ta prosta praktyka otworzy przed Tobą świadomość, jak potężną siłę ma uczucie wdzięczności. Nawet z najmniejszych powodów.

Piąta minuta: ćwiczenie. 60 sekund rozciągania w pozycji stojącej może diametralnie zmienić Twoje samopoczucie w pozostałej części dnia. To wystarczający czas, żeby dostarczyć Twojemu organizmowi wyraźnego sygnału do pozytywnego startu.

Proste, prawda? Szczęśliwego i spokojnego poranka od całego zespołu Spirolife!

 

mm

Małgorzata Piwowarczyk

Z wykształcenia fizjoterapeutka, certyfikowana instruktorka fitness i trener personalny. Wyznaje zasadę, że najlepszą jakość życia osiąga się poprzez nieustanne podnoszenie sobie poprzeczki a prawdziwe szczęście ma swój początek w bezwarunkowej wdzięczności. Kontakty z ludźmi, którzy stanowią dla niej niekończącą się inspirację opiera na wartościach, takich jak empatia, szczerość i prawdziwa obecność dla drugiej osoby. Pracuje jako health partner w programach Spirolife Active, Spirolife Slim i Spirolife Detox, oraz jako Bellfemina Assistant w programie dedykowanym kobietom.

Pierwsze pięć minut

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *