Agnieszka zamyka prezentację health partnerów Spirolife. Aga pracuje w Spirolife Balance i Spirolife Active, jest również bellfemina assistant w programie Bellfemina. Jest coachem, pedagogiem, doradcą. Poczytajcie o jej inspiracjach, zainteresowaniach oraz ulubionym trybie pracy.

Opisz siebie w 3 słowach i krótko uzasadnij swój wybór

Doradca, matka, partnerka. Te trzy role pozwalają mi się realizować w 90 proc. na tym etapie życia. Doradca jest bardzo naturalną dla mnie odsłoną i korzystam z niej nie tylko w pracy, ale i prywatnie. W roli tej łączę umiejętność słuchania i przekazywania wiedzy, korzystam z empatii, otwartości, intuicyjności. Za jedną z głównych zasad uznaję dawanie rad tylko tym, którzy o nie proszą.

W roli matki uzewnętrznia się moje uporządkowanie, ale spontaniczność i troskliwość. Tu też daję upust mojemu wewnętrznemu dziecku, które razem z córką lubi bawić się i wygłupiać.

Jako partnerka uczę się budować zdrowe relacje ze sobą i z najbliższymi oraz zachowywać harmonię i umiar między ja, ty, my, oni. Uważam, iż jest to obszar, w którym zawsze jest coś jeszcze do odkrycia. Dlatego mimo wielu lat praktyki, pozostawiam go otwartym rozdziałem.

Jaką najzabawniejszą sytuację z Twoim udziałem wspominasz z biura Spirolife?

Dla mnie osobiście przezabawna była pierwsza wizyta w biurze. Akurat odbywała się poranna poniedziałkowa odprawa, którą zakłóciłam niespodziewanym pojawieniem się. Miny moich przyszłych kolegów były absolutnie bezcenne. Mieszanka zaskoczenia, niedowierzania, rozbawienia, zestresowania i zainteresowania. Moja mina, jak się okazało później, również była nietęga co w perspektywie czasu jeszcze potęguje poczucie rozbawienia na wspomnienie tego dnia. Kolejne spotkania nie miały już w sobie tego aspektu, za to obfitowały w chwile pełne śmiechu. Do łez doprowadza mnie zawsze Aga Wielocka, gdy coś ją rozbawi. To jak się śmieje momentalnie odrywa mnie od zajęć i nie mogę się powstrzymać, by jej nie towarzyszyć.

Co najważniejszego zyskałaś w kontekście pracy z klientem?

Przyjmowanie ludzi takimi jacy są, z ich potrzebami, wartościami, zasadami. Rozpoczynając pracę, miałam tę umiejętność dobrze rozwiniętą, jednak wyzwania jakie towarzyszą kontaktowi z wieloma osobami dziennie, pozwala mi ją świadomie kształtować. Czerpię z empatii, uczynności, cierpliwości, wewnętrznego spokoju, uważności i dużych pokładów zrozumienia. Jednocześnie buduję w ten sposób wiedzę o sobie i samoświadomość.  Rozwijam otwartość w byciu sobą, daję siebie taką, jaka jestem. Nawiązując kontakt z klientem, badam grunt po obu stronach, co ja mogę dać i co mnie to robi w kontekście samorozwoju.

Co Ty wnosisz do Spirolife?

Jestem coachem, doradcą zawodowym i edukacyjnym, pedagogiem, wizażystką, interesuję się aktywnością fizyczną, testowaniem możliwości swojego ciała. Wnoszę więc całą swoją wiedzę, umiejętności i zaangażowanie w tych obszarach. Ze względu na zapędy do nauczania i nieustannego kształcenia się, chętnie organizuję szkolenia i sytuacje sprzyjające rozwojowi zespołu. Można powiedzieć też, że jestem głównym motorem wspólnych wyjść na siłownię i uprawiania systematycznej aktywności fizycznej w zespole.

Lubię, gdy się coś dzieje, nawet jeśli czasem powoduje to chaos, gdyż można go wtedy uporządkować. Stagnacja psuje mi humor. Jak każdy miewam lepsze i gorsze dni, wnoszę więc również te swoje nastroje. Jednak praca w takim zespole nie pozwala mi długo pozostawać bez uśmiechu, a kontakt z klientami nadaje sens każdemu dniu.

Co Spirolife daje Tobie?

Spirolife nie tylko daje mi możliwość korzystania z dotychczas pozyskanej wiedzy i umiejętności, ale stwarza też możliwość do pozyskiwania nowej nauki. Zakres materiału do opanowania podczas szkoleń sam w sobie przyczynił się do poszerzenia mojej perspektywy. Jednak praca z klientem, potrzeby, wymagania, oczekiwania są dla mnie największym źródłem motywacji do nieustannego uczenia się. Każdy klient wnosi wraz ze swoją osobą okazję do poznawania różnych zagadnień, pojęć, ale też odkrywania siebie w kontakcie z drugim człowiekiem. Bardzo mocno stawiamy na indywidualne podejście, analizę potrzeb i możliwości, a jako bellfemina assistant wchodzimy w relacje z klientami, angażując nie tylko czas, ale też uwagę i emocje. Taki typ pracy, mimo iż bywa czasem bardzo absorbujący, daje mi dużo satysfakcji i poczucia, że jestem na właściwym miejscu. Możliwość łączenia pasji z pracą, do tego nieskończenie wiele okazji do samodoskonalenia i rozwoju, sprawiają, że czuję się szczęśliwa i bezpieczna.

Dodatkowym źródłem zadowolenia są kontakty z współpracownikami. Częste wybuchy śmiechu, wspólne posiłki, akceptacja potrzeby przestrzeni, dzielenie się doświadczeniami i wiedzą dają poczucie komfortu. Bywa między nami różnie, jednak zawsze górę bierze potrzeba szczerości i wsparcia, co procentuje poczuciem jedności. Dla mnie jest to cenny dar.

Poznajcie naszych health partnerów – Agnieszka Smoła

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *